O MNIE


 

Jestem dyplomowanym groomerem. Pielęgnacją psów i kotów zajmujemy się od wielu lat. Moja praca jest wielką pasją a psy miłością od najmłodszych lat, dlatego wykonuję ją z należytą starannością i wkładam w nią dużo serca.

Psy towarzyszyły mi od dzieciństwa, dzięki temu poznałam ich zachowanie, wymogi, nauczyłam się je w odpowiedni sposób pielęgnować i dbać o ich zdrowie.

Wszystko zaczęło się od posiadania psa rasy czarny terier rosyjski. W poszukiwaniu ukochanego pupila trafiłam do strzyżowskiej hodowli już od kilku lat nie istniejącej. Wybrałam najmniejszego psiaka z miotu i zabrałam do domu. Zawsze bardzo podobała mi się ta rasa, w której podziwiałam piękny wymodelowany włos, mocną budowę i fantastyczny charakter. Fux bo tak się nazywał wybraniec był psem idealnym. Bardzo szybko się uczył i wyrósł na psa bardzo ładnego choć nie udało nam się zdobyć championatu ale tylko dlatego że nie lubił jeździć i pokazywać się na wystawach. Za to jako towarzysz i przyjaciel spełnił się w 100%. Można było go wszędzie zabrać i pokazać bo był spokojny i zrównoważony. Wzbudzał wielki podziw i szacunek.

Później pojawił się Ozzy kot rasy maine coon wielki indywidualista i do dziś nieposkromiony władca domu.

W ostatnich latach zawitała do nas Fibi suczka Yorkshire Terriera. Zwariowana dama, bardzo aktywna na polu (znana jako pies znoszący patyki pod blok i lubiąca zabawy piłeczką) a w domu spokojna i przytulaśna ale i mająca swoje humoryJ

Doświadczenie w branży groomerskiej zdobywałam obserwując innych fryzjerów w trakcie pracy, a także praktykując na swoich własnych zwierzętach, pielęgnując zwierzęta sąsiadów oraz znajomych a później i innych osób chcących mieć ładnego i wypielęgnowanego psa.

By w jak najbardziej profesjonalny sposób zajmować się powierzonymi przez Państwa pupilami potwierdziłam swoją wiedzę na temat opieki i pielęgnacji zwierząt. Ukończyłam kurs groomingu zakończony dyplomem i zaświadczeniem w zakresie: trymowania, pielęgnacji, kosmetologii, stylizacji, strzyżenia psów i kotów, podstaw behawiorystyki - wiedzy o zachowaniu oraz redukcji stresu u zwierząt.

Ponadto od wielu lat pomagam w wychowaniu i pielęgnacji psów wystawowych zaprzyjaźnionym osobom ze środowiska hodowców psów.

Swoją wiedzę groomerską staram się nieustannie pogłębiać w oparciu o fachową literaturę kynologiczną, czasopisma oraz uczestnictwo w wystawach i seminariach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów.